Najlepsza pizza Sosnowiec

Są rzeczy ważniejsze od nauki, tutaj możesz o nich porozmawiać...

Moderator: +MOderatorzy

Najlepsza pizza Sosnowiec

Postprzez piotrq » 11.01.2016 09:27

Może ktoś jest z okolicy? Gdzie warto się wybrać na smaczną pizzę? Nie mam szczególnych upodobań odnośnie typu, grubości ciasta. Istotne jest jedynie to, aby ta pizza była smaczna i raczej bazowała na produktach wysokiej jakości, chociaż to bardzo trudno jest zweryfikować :(
piotrq

Re: Najlepsza pizza Sosnowiec

Postprzez Szalka » 11.01.2016 19:54

W Plazie jest lokal Dominium, kojarzysz? Tzn. teraz to już Gusto Dominium, jakoś ostatnio zmienili nazwę, ale nie wiem dokładnie co się zmieniło w lokalu - w tym roku jeszcze nie byłem. Ogólnie pizza bardzo smaczna, taka typowo włoska, na cienkim cieście, pachnąca przyprawami - w moim typie. Tutaj na pewno dużą różnicę widać po tym, jakie dodają składniki do pizzy. Nie ma tam byle czego - są same produkty z górnej półki jakościowej. Przynajmniej to widać po smaku potraw.
Szalka

Postprzez piotrq » 12.01.2016 09:25

Poważnie czujesz po smaku że mają jakościowe składniki? ;-)
A ktoś był tam po zmianach? Tzn. kojarzę że taki lokal jest, ale nigdy tam nie byliśmy. Zawsze tylko zakupy na szybko i tyle. Sprawdzałem menu - wygląda ciekawie. Pizza z sosem śmietanowym - o co kaman? Co to jest ten sos śmietanowy? I będąc przy sosach... jakie oni mają tam sosy? ;-) Szczególnie czosnkowy?
piotrq

Postprzez Szalka » 12.01.2016 19:35

Jeśli jesz u kogoś smaczną pizzę, robisz to co jakiś czas i nagle trafia ci się pizza z kiepskimi składnikami, to uwierz mi, że ciężko ci to będzie przełknąć.
I bardzo duża różnica jest przy cienkiem cieście - przy grubym, zalanym mocno sosami, nie wszystko da się wyczuć. Idź do Dominium i sam porównaj w stosunku do innych typów pizzy. Sprawdź sobie koniecznie pizze z grupy Pizza Della Casa ;-)
Szalka

Postprzez piotrq » 13.01.2016 09:18

Jak rozumiem ze względu na te składniki tak? Bo widzę tam owoce morze i te produkty należące do droższych. Jest choćby szynka dojrzewająca.
A poważnie pizza z tymi produktami jest smaczna? Nigdy na takiej nie byliśmy. Głównie bazowaliśmy na klasycznych zestawieniach ;-)
piotrq

Postprzez Szalka » 13.01.2016 19:34

To zależy od tego co ci smakuje, przecież nie ma co do tego reguły. Mnie smakuje, tobie nie musi, ale jednak spróbować zdecydowanie warto. Masz też i klasyczne, wegetariańskie, dobierz odpowiednie pod siebie - po prostu ;-) Pewnie można zamówić pół na pół, tzn. jeden kawałek takiej, a drugi kawałek innej pizzy. Kwestia dopasowania pod Twoje smaki ;-)
Szalka

Postprzez piotrq » 14.01.2016 09:22

Spróbuję tej z owocami morza, chociaż nigdy jeszcze takiej nie jadłem ;-) Bardzo mi się podoba również zestawienie z wołowiną, albo ta pizza z pietruszką, pieczarkami, tam gdzie jest ser góralski. Musi to być wyjątkowo smaczne - ciekawe połączenie. A całość na cienkim cieście. Kiedy sprawdzę jakość pizzy, jej smak, to na pewno tutaj o tym wspomnę. Dzięki za wszystkie konkretne sugestie ;-)
piotrq

Postprzez Szalka » 20.01.2016 19:50

Nie chcesz testować to spróbuj klasycznych wersji pizzy na cienkim cieście z boczkiem, z cebulą - u nich to jest przygotowane na pizzę jakoś inaczej, smakuje ciekawie, wybitnie bym powiedział. Bo to nie jest klasycznie pokrojona cebula, rozrzucona po pizzy i wrzucona do pierkarnika. Nie wiem czy to kwestia jakiejś przyprawy, ale musieli z tym coś wcześniej robić, aby faktycznie tak smakowało.
Szalka

Postprzez piotrq » 16.02.2016 13:20

Ale ta pizza z sosem szpinakowym jest mega! Tak z ciekawości posmarowałem to sosem pomidorowym - pasowało.
A niby wydawało się, że szpinak i keczup to bardzo słabe połączenie - jednak fajnie to do siebie pasowało.
Następnym razem chcę spróbować szybki dojrzewającej - również może być ciekawie.
piotrq

Postprzez Szalka » 17.02.2016 19:51

Sprawdzę też. Dopiero widziałam, że się w menu pojawiła, jeszcze nie jadłam. Nie chodzę na pizzę na tyle często, żeby wszystkiego spróbować. A kiedy człowiekowi jeden smak pizzy odpowiada, to raczej już nie zmienia na kolejną. Ale na pewno jakąś pizzę z tych nowych się zdecydujemy.
Szalka

Postprzez piotrq » 02.03.2016 15:20

Primavera również ok, ale ta już bardziej przyziemny skład ma - boczek, cebula, kiełbasa, ale zestawienie naprawdę bardzo fajne i smaczne, podeszło mi. Spróbuję jeszcze jednej wege i czegoś z udziwnionych. Tam widziałem w opisach coś miodowego, dziwne zestawienie, ale w sumie czemu nie - zaczynam widzieć, że chyba każdy normalny produkt może dobrze smakować na pizzy.
piotrq

Powrót do Pogaduchy i amory :-)