Agencja pracy tymczasowej

Są rzeczy ważniejsze od nauki, tutaj możesz o nich porozmawiać...

Moderator: +MOderatorzy

Agencja pracy tymczasowej

Postprzez piotrq » 28.11.2016 13:14

Jak wyglądała wasza pierwsza praca? Co sądzicie o tym, aby bezpośrednio po maturze próbować coś znaleźć przez agencję pracy?
Czy ludzie bezpośrednio po szkole mają szansę na zdobycie w taki sposób pracy? Bez doświadczenia? I jak wtedy wygląda kwestia warunków, wynagrodzenia?
piotrq

Re: Agencja pracy tymczasowej

Postprzez Szalka » 29.11.2016 19:47

Pewnie, że lepiej iść pracować niż siedzieć w domy, czy na ławce. Przecież przez agencje teraz zarabia się dokładnie tyle samo, co bezpośrednio w firmach, a doświadczenie zdobyte w pracy ma znacznie większą wartość niż wszystkie szkoły razem wzięte. Wiadomo - najlepiej byłoby znaleźć pracę związaną z tym, co chcesz w przyszłości wykonywać...
Szalka

Postprzez piotrq » 30.11.2016 13:10

A można jakoś konkretniej? Do kogo warto się wybrać, żeby faktycznie miało to sens? Która agencja faktycznie da pracę?
Gdzie te warunki będą konkretne i nie będzie się trzeba obawiać dziur w umowie?
piotrq

Postprzez Szalka » 01.12.2016 19:52

U mnie to byli oni - http://eurokadra.com.pl/
Zapewnili pracę w zasadzie na pełny etat, chociaż wcale nie musiałam. Ogólnie warunki też były w porządku, nic złego się nie działo, umowa oczywista, bez dziwnych zapisow. Nikt z moich znajomych nie narzekał. Komu zależało na pracy, to ją miał i chyba głównie o to w tym wszystkim chodzi, prawda?
Szalka

Postprzez piotrq » 02.12.2016 13:11

Zadźwonię, są w moim mieście. Zobaczymy co mi powiedzą. Jeśli będzie ciekawie i konkretnie to podpiszę z nimi umowę. Na razie nie mam pojęcia czego mam się spodziewać, chociaż popatrzyłem w google i ludzie piszą o nich raczej pozytywnie. Zobaczymy co z tego wyjdzie - chciałbym podjąć jakąś pracę dla kasy i doświadczenia, muszę w końcu ruszyć z miejsca, a raczej agencja będzie dla mnie jedyną dobrą opcją na dojście do jakiegoś konkretnego zawodu.
piotrq

Postprzez Szalka » 05.12.2016 23:14

Najlepiej iść na spotkanie, bo przez telefon wszystkiego się nie dowiesz. Zresztą - jak pogadacie to dojdziecie do pewnych wniosków, oni ocenią, czy się nadajecie do takiej pracy. A jeśli tak, to w tym momencie raczej na zatrudnienie długo nie będziecie czekać. Wszystko zależy od waszej wybredności...
Szalka

Postprzez piotrq » 06.12.2016 13:06

Jutro idę na rozmowę do EuroKadry. Nie zamierzam się jakoś specjalnie przygotowywać, bo nawet nie bardzo wiem na co zwracać uwagę. Przecież nie wiem czy mi cokolwiek zaoferują, doświadczenia nie mam, zawodu muszę się uczyć. Ubiorę się tak, jak na normalną rozmowę o pracę. Sporo sobie po tym obiecuję. Mam wiele pomysłów, ale jak to wszystko nam wyjdzie, to zobaczymy. Fajnie byłoby zebrać szybko odpowiednie doświadczenie.
piotrq

Powrót do Pogaduchy i amory :-)