matura, prosba o rade

Humanistyczne tematy

Moderator: +MOderatorzy

matura, prosba o rade

Postprzez mikalos » 22.01.2008 22:01

witam, jestem tegorocznym maturzysta mam do Was takie male pytanko... maturke zdaje z geografii (rozszerzenie) i jak mam narazie wpisane z matmy podstawowej... zastanawiam sie jednak czy tego nie zmienic... nie czuje sie zbyt dobrze z matmy, boje sie ze w dniu pisania bede mial jakas zacme i zwale sobie przez nia cala mature... i tu moje pytanie czy jest sens zmienic sobie matme na rozszerzenie i zamienic ja miejscami z geografia - wtedy z tego co wiem jesli nie zda sie przedmiotu dodatkowego to i tak ma sie mature... warto zaryzykowac ? nie ma zadnych dodatkowych konsekwencji gdy nie zda sie przedmiotu dodatkowego ? to bedzie tak jakbym w ogole tej matmy nie pisal gdy nie zdobede tych 30% ? a moze lepiej w ogole zrezygnowac z matmy i zaczac sobie bardzo dokladnie powtarzac geografie... jest sansa na dostanie sie na cos ciekawego z sama geografia? jesli chodzi o szkole panstwowa to pewnie bedzie trudno, a jak jest z prywatnymi ?
Bardzo proszę Was o radę... zmiany w deklaracji mozna dokonac tylko do poczatku lutego...
mikalos

Postprzez Asia123456789 » 05.02.2008 01:52

Najpierw musisz sobie wybrac jakis konkretny kierunek...troche juz pozno :)) jak bedziesz wiedzial co cie interesuje to dobierzesz do tego przedmioty. przedmiotu dodatkowego nie trzeba zdac tzn jego wynik nie wplywa na zdanie matury.
Asia123456789

Re: matura, prosba o rade

Postprzez chabaź » 15.10.2008 20:36

Najpierw zdecyduj, zadając sobie jedno, ale to bardzo ważne pytanie : co chcesz w życiu robić.

Potem podepnij pod to odpowiedni kierunek studiów lub innej szkoły wyższej lub w ogóle zakończ edukację.

I wybieraj przedmioty. Jako te podstawowe, obowiązkowe bierz to, co wiesz, że zdasz, z czego czujesz się silny. A na dodatkowe, rozszerzone, które możesz "bezkarnie" nie zdać wybieraj te przedmioty, które pod kątem studiów MOGĄ, ale nie MUSZĄ się PRZYDAĆ.

I zajrzyj na www.sciaga24.pl, to dobra strona z pomocami naukowymi.
chabaź

Re: matura, prosba o rade

Postprzez lena90 » 13.11.2008 18:48

matura rozszerzona z matematki jest (wg mnie) dużo trudniejsza niż z geografii.
Zgadzam się z poprzednikami- najpierw wybierz kierunek studiów, uczelnię, zobacz jakie są wymogi. Może jest możliwość zamienienia matmy na jakiś przedmiot, w którym się lepiej czujesz?
Tylko z jednym ciężko by Ci było dostać się na państwową, na prywatną powinni przyjąć- tu pieniądze są najważniejsze :P
lena90

Powrót do Geografia, Historia, Biologia